ChemTeach- ERASMUS- пројекат у Словачкој и Чешкој

Објављено: 17.04.2024.

Професори наше школе Александра Њежић и Маја Радоја, недавно су се вратиле са едукацијској курса за наставнике средњих школа. Курс је био дио ChemTeach Erasmus + пројекта – Improvement of quality of chemistry teaching in VET in Bosnia and Herzegovina и одржан је од 8. до 12. априла 2024 године у Словачкој и Чешкој у организацији средњих школа SOŠCH из Братиславе и SPŠCH из Пардубица. Наши професори су имали прилику да се упознају са практичним и иноватиним методама подучавања и примјеном дигиталних алата у настави те размијене искуства са колегама из других земаља. Ово искуство отвара нове могућности за унапређење наставе у нашим школама и даје корисне смјернице наставницима за изазове модерног образовања.

Извор: Маја Радоја, проф.